Czy lekarz podczas badania USG mógł nie zauważyć zbliżającej się menstruacji?

Witam 3 dni temu miałam wykonywane USG dopochwowe pierwszy raz w życiu (27 l. współżyjąca) Pani doktor stwierdziła, że wszystko jest w porządku (jajniki, jama macicy, endometrium ok.9 mm, brak płynu w zatoce Duglasa). Po wyjęciu sądy odczuwałam lekki ból i dyskomfort. Po przyjściu do domu zauważyłam plamienie, które następnie przeistoczyło się w krwawienie (krew jasnoczerwona). Czy to możliwe, że lekarz nie zauważył zbliżającej się menstruacji (sonda była czysta po wyjęciu, a ja nie miesiączkuje regularnie)? Czy krwawienie może być wynikiem samego badania? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy lekarz przy usg narządów mógł nie zauważyć ciąży?

co mi jest,czy to ciaza?powieksza mi sie brzuch i to od samego dolu.gdy coz zjem czuje sie pelna.robilam 3 tygodnie po stosunku test ciazowy i kolejne 4 kazdy z tygodniowym odstepem i wszytskie negatywne,u ginekologa bylam 9 tygodni po stosunku i mialam usg narzadów,CZY LEKARZ NIE ZAUWAZYL CIAZY?waga jest bez zmian.bylam u lekarza pierwszego kontaktu ale stwierdzil ze to tylko jelita.ALE CZY OD JELITA TAK SIE POWIEKSZA BRZUCH,ON WYGADA JAK CIAZOWY.i na piersiach mam bardzo widoczne zyly.CIAZA?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy lekarz mógł nie zauważyć ciąży?

19 października miałam miesiączkę, trwała 7 dni. Planujemy z mężem mieć jeszcze jedno dziecko. Mam 35 lat . 4 listopada byłam u ginekologa, zrobił mi usg i powiedział, że moje pęcherzyki są za małe i że w tym miesiącu już nie będzie owulacji. Na dodatek stwierdził u mnie mięśniaka o wielkości 2,5 cm. Od ostatniej miesiączki współżyjemy prawie codziennie. Czy mogłam zajść w ciążę, a lekarz tego nie zauważył? Czy jeszcze jest za wcześnie? Co mam robić? Już nic nie rozumiem. Proszę o pomoc.

35 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania

Witam!

Lekarz najprawdopodobniej zauważyłby w badaniu, jeśli owulacja miała miejsce (widoczne byłoby ciałko żółte) lub ma się pojawić jeszcze w tym cyklu (duży pęcherzyk). Ciążę natomiast można stwierdzić w USG najwcześniej po 4 tygodniach od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Niewykluczone, że w następnym cyklu jajeczkowanie wystąpi.

Życzę powodzenia w staraniach i pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty