Czy lekarz przepisze tabletki antykoncepcyjne osobie niepełnoletniej?

Za 4 miesiące będę mieć 16 lat. Mam chłopaka. Już długo chciałabym z nim współżyć, co prawda uprawialiśmy seks z prezerwatywą, ale dla mnie nie jest to najlepsze zabezpieczenie. Nie byłam u ginekologa, bo słyszałam, że potem rodzice mogą się dowiedzieć i iść zapytać go w jakim celu tam poszłam, a tego chciałabym uniknąć. I czy w moim wieku lekarz przepisze mi tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych konieczna jest wizyta u ginekologa. Podczas takiej wizyty zostanie przeprowadzony wywiad lekarski oraz badanie ginekologiczne. Tylko na tej podstawie możliwe będzie dobranie odpowiednich tabletek.
W Pani przypadku, ze względu na wiek, konieczna jest wizyta wraz z rodzicem.

Pozdrawiam