Czy leki na depresję mogą mieć wpływ na poczęcie dziecka?

Witam . Mój chłopak od roku czasu bierze leki na depresję,Fluoxetine 20. Jeśli chcemy starać się o dziecko ,lepiej poczekać ,aż lekarz zdecyduje o postawieniu leku ? Czy nie ma żadnych przeciwwskazań. ? Pozdrawiam

Doradzam podjąć psychoterapię i - po konsultacji z lekarzem - odstawić lek. Psychoterapia pomoże pozbyć się problemu u jego źródła. A to może procentowac później - także dla dziecka, które pojawi się na świecie. Pozdrawiam