Venlofaksynom przy depresji

Lecze sie od 4 lat na depresje venlofaksynom najwieksza byla 225mg od dluszego czasu biore 75mg ogolnie w miare dobrze sie czuje ze snem czasami problemy mam ostatnio w w zeszlym roku mialem krotkom bezsenosc zazywalem zopiklon ok 11 dni pod koniec roku znowu dopadla mnie bezsennosc pare dni przed bezsenosciom troche rozmyslalem jakies wyrzuty sumienia mialem stresowalem sie czy to moze byc powod mojejej bezsenosci biore zopiklon 7,5 czasami mniej ale tudno mi sie zasypia po ok 2godzinach potem

Proponuję aby podjął Pan psychoterapię, która pomoże pozbyć się problemu przez dojście do jego źródła. Cztery lata brania leków to długo i wskazuje na potrzebę zmiany metody leczenia. Pozdrawiam

Oprócz farmakoterapii, warto także skonsultować się z psychologiem i podjąć psychoterapię. Pozwoli Panu zrozumieć emocjonalne przyczyny choroby, rozpoznawać objawy zwiastunowe, radzić sobie z innymi objawami ( w tym bezsennością), a także wprowadzać zmiany, które pozwolą uniknąć nawrotów.