Leczenie depresji i problemy z bezsennością

Lecze sie na depresje ponad 4lata biore venlofaksyne ponad 2 lata bylo dobrze w pazdzierniku 2016 podjalem z lekarzem o zmnieszeniu dawki do 75mg bralem 150mg i nagle przed wigiliom wrocila bezsennosc brak apetytu samopoczucie jestem teraz na 150mg lekarz podwyszy dawke biore juz 2tydzien samopoczucie troche lepsze apetyt tylko bezsennosc meczy nie moge zasnoc nawet na leku nasennym pytanie jest takie czy zmnieszenie dawki w pazdzierniuku mialo jakies konsekfencje

Generalnie 4 lata leczenia to dużo. Leczenie farmakologiczne, jak Pan miał okazję zauważyć, jest leczeniem objawowym - kiedy organizm przestaje dostawać odpowiednie dawki leku, może nastąpić nawrót choroby. Stąd też polecam podjąć psychoterapię, która pozwoli dotrzeć do źródła problemu i dzięki temu będzie się mógł Pan go pozbyć. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Napisał Pan o leczeniu farmakologicznym, które trochę przedłuża się...,
nie spełnia Pana oczekiwań.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, która nie ma skutków ubocznych, a skutkiem ubocznym może być odzyskanie energii i radości życiowej (trzeba jedynie chcieć i podjąć to wyzwanie).

I proszę zadbać o aktywność fizyczną...

Życzę Panu zdrowia i sił,
Irena Mielnik-Madej

Leczenie farmakologiczne działa jedynie na objaw a nie na przyczynę zaburzeń nastroju. Dlatego po odstawieniu leków bądź zmniejszenia dawki, może nastąpić nawrót dolegliwości.
Zachęcam do podjęcia psychoterapii, ona pomoże Panu w znalezieniu przyczyny Pana depresji. Psychoterapia w połączeniu z farmakoterapią, potrafią przynosić bardzo dobre rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam ja bym raczej radził zastąpić lek nasenny specjalistycznymi nagraniami
terapeutycznymi MP3. Wprowadzaję one łagodnie w stan snu i przywracają naturalny rytm. Szczegóły znajdzie Pan na mojej stronie. Pozdrawiam

Witam
Depresja jest schorzeniem całego organizmu.
Nieleczona depresja wciąż powraca i prowadzi
do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
Jeżeli chciałby Pan skutecznie pozbyć się problemu
i wyleczyć z depresji, to zachęcam do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Czas trwania terapii, o ile jest systematyczna,
nie przekracza sześciu miesięcy.
Bezsenność powinna ustąpić po kilku
sesjach terapeutycznych.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie