czy alkohol mógł wywołać nawrót bezsenności?

Lecze sie na depresje 5lat w tym jakies 2lata bylo ok bralem na sen imovane przez rok odstawilem spalem dobrze te 2lata biore venlofaksyne 150mg w ubieglym roku po wakacjach po roznowie z lekarzem zeszlem na 75 mg we wrzesniu no i nagle w grudniu wrocila depresja bezsenosc zle samopoczucie lekarz zalecil 150mg zaczelem brac i imovane od stycznia do kwietnia odstawilem lecz po wielkanocy znow brzsenosc wrocila dodam ze w swieta duzo alkoholu wypilem czy alkohol mog wplynoc na powrot bezsenosci

Mógł. Przede wszystkim polecam podjąć psychoterapię. Leki działają jedynie objawowo. Psychoterapia pomoże pozbyć się problemu na dłużej, gdyż dociera do jego źródła. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Z jakiegoś powodu miał Pan potrzebę zaaplikowania dużej ilości alkoholu, w święta...

Myślę, że pomocna byłaby dla Pana terapia, która pozwoliłaby Panu na dotarcie do prawdziwej przyczyny Pana objawów, bardzo obniżonego nastroju, do czego Pana
mocno zachęcam...

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl