Jak poradzić sobie z zasypianiem po odstawieniu leku?

Po 3miesiacach zazywania leku imovane odstawilem i od 2dni spie bez tabletek. Mam problem z zasypianiem nad ranem wybudzam sie przebudzam w ciagu nocy nad ranem znow zasypiam dodam ze lecze sie na depresje biore 150mg venlofaksyny po imovane odstawieniu nie mam zadnych skutkow ubocznych w dzien czuje sie troche niewyspany

Nagłe odstawienie tego leku po okresie przyjmowania dłuższym niż 4 tygodnie może dawać podobne skutki uboczne. Na pewno warto odstawiać leki pod opieką lekarza. Dlatego zachęcałabym do podjęcia konsultacji ze swoim lekarzem psychiatrą. Jeśli będzie taka potrzeba zleci inne możliwe formy wspierania zdrowego snu oraz leczenia (np psychoterapia).

Witam Pana. Zmiany w przyjmowaniu leków powinny być konsultowane z lekarzem zalecającym leczenie farmakologiczne. Proszę tego nie robić na własną rękę z uwagi na reakcje Pana organizmu. Czytając Pana post zastanawiałem się czy poza leczeniem farmakologicznym korzysta Pan również z oddziaływań psychologicznych? Od wielu lat wyniki badań nad skutecznością depresji wskazują, że połączenie farmakoterapii i psychoterapii przynosi najlepsze efekty. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, czy leki odstawił Pan w porozumieniu z lekarzem? Proszę z nim porozmawiać jak złagodzić skutki odstawienia leczenia. Czy korzysta Pan z psychoterapii? Aby pomóc sobie w zasypianiu bez pomocy farmakoterapii, warto zmniejszyć poziom stresu, spróbować ćwiczeń relaksacyjnych, muzyki przed snem, zamiast telewizji wybrać książkę, wybrać się na spacer. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/trudnosci-z-zasypianiem
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl