Dlaczego pomimo stosowania Imovane i Efexor pojawiają się problemy ze snem?

Biore imovane od3miesiecy depresja powrocila mam pytanie dawka imovane 3.75mg zdarza sie rzadko ze zasypiam jedną noc bez tabletki ale nastepną noc juz nie daje rady jaka mozr byc przyczyna tej sytuacij biore tez efexor150mg

Dzień dobry,
jeżeli leki nie przynoszą pożądanych efektów warto skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Czasami zdarza się tak, że jakiś lek na nas nie działa. Zapewne trzeba dokonać zmian w Pana farmakoterapii. Warto też pamiętać, że leki przeciwdepresyjne nie leczą a tłumią objawy depresji. Ważne by w trakcie leczenia farmakologicznego rozpocząć również psychoterapie. Połączenie tych dwóch metod daje naprawdę dobre efekty.
Pozdrawiam A. Pacia

Warto porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą o potencjalnej zmianie leku lub dawki. Dodatkowo warto także omówić ten temat w procesie psychoterapii ze swoim terapeutą (przyczyny bezsenności mogą być także emocjonalne). Jeśli nie jest Pan jeszcze w psychoterapii, należy zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i ja rozpocząć.