Myśli samobójcze pomimo stosowania psychotropów

Pomocy !!!! .Mam 59 lat.Od 34 lat biore psychotropy / zaczelam od lorafenu i innych benzodiazepinow.Od 14 lat doszly leki od glebokiej depresji.W chwili obecnej biore XANOR -ALPRAZOLAM.Jeszcze 2 lata temu bralam go po 7 mg na dobe oczywiscie za wiedza mego psychiatry prowadzacego. Od depresji biore lek o nazwie Cymbalta -Duloxetin 90 mg.Pol roku temu po ogromnej walce zeszlam do 1 mg na dobe Xanaxu ale obecnie jest pieklo,mysli samobojcze,nie spie po nocach .Co mam robic.Nie mieszkam w kraju.

Witam,

zachęcam do kontaktu z psychiatrą, to bardzo ważne, szczególnie, że pojawiają się u Pani myśli samobójcze. Zapewne istnieje taka możliwość także w miejscu w którym się Pani znajduje. Proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, zapewne otrzyma Pani właściwą pomoc. Pozdrawiam.

Witam. Postarac się iść do psychiatry tam gdzie pani jest. w szpitalu może predzej znajdzie sie ktos kto mówi po polsku aniżeli w gabinecie prywatnym.

Dzień dobry. Farmakoterapia to nie wszystko, bardzo dobrze jest połączyć ją z psychoterapią. Nie pisze pani, czy podejmowała terapię. Jeśli nie, warto spróbować, aby poprawić swoje samopoczucie. Proszę poszukać w swojej okolicy terapeuty i rozpocząć terapię. Za granicą także pracują terapeuci Polacy (gdyby język był przeszkodą w podjęciu leczenia). W dzisiejszych czasach coraz większą popularność osiągają też spotkania z terapeutą przez Skype'a. To także może pomóc. Warto spróbować. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Jeśli nie ma Pani możliwości na miejscu, można poszuka gabinetów pracujących online.
W przypadku zaburzeń lękowych i depresyjnych psychoterapia jest konieczna do uzyskania trwałej poprawy. Zachęcam do pracy nad sobą!

Witam. Leki zapewniają jedynie bierne leczenie. Warto podjąć psychoterapię, podczas której przeanalizuje Pani to, co powodować może taki stan. To aktywne leczenie. Dziwi mnie, że psychiatra nie poddał Pani tego sposobu leczenia. Poza tym długotrwałe branie leków może powodować jako skutek uboczny myśli o samobójstwie. Przypuszczam, że mogła się Pani uzależnić od tych leków, i że organizm ma ich już dosyć i mówi stop. Istnieją leki nieuzależniające leczące bezsenność. Może warto zmienić psychiatrę?