Jak odzyskać chęć do życia i pozbyć się myśli samobójczych?

Straciłam chęć do życia. Mam myśli samobójcze i próbowałam już zrobić sobie krzywdę. Potrzebuję pomocy

Witam Panią,
Opis Pani sytuacji jest bardzo krótki, ale bardzo niepokojący. Nie ma na co czekać, radzę szybko udać się do lekarza psychiatry lub zgłosić się po pomoc do najbliższego szpitala psychiatrycznego lub też na taki oddział. Najbliższe osoby (rodzina?) mogą Pani w tym pomóc. Ewentualnie może Pani zwrócić się po pomoc do lekarza pierwszego kontaktu. Pani życie jest zagrożone i w tym momencie najlepiej będzie oddać się pod opiekę lekarzy specjalistów i zacząć przyjmować leki. Po jakimś czasie, kiedy poczuje się Pani trochę lepiej, warto udać się na psychoterapię i wspólnie z terapeutą zastanowić się, co takiego sprawiło, że jak Pani pisze "straciła Pani chęć do życia" i jak sobie radzić z takimi kryzysowymi sytuacjami w przyszłości.
Serdecznie pozdrawiam.