Myśli samobójcze, problemy z jedzeniem

Dzień dobry. Jestem kobietą w wieku 21 lat. Od pewnego czasu czuję się koszmarnie - w marcu zaczęłam jeść ogrom słodyczy, w konsekwencji przytyłam pięć kilo, z 46 do 51 przy wzroście 163 cm. Na dzień dzisiejszy ważę 43 kilo, mam cykliczne napady objadania się słodyczami i prowokowania wymiotów. Czuję też wstręt do siebie i powtarzające się uczucie lęku i jakby bliska mi osoba umarła, płacz, myśli samobójcze. Mało wychodzę z domu, nikt prócz rodziców nie wie o tym. Gdzie szukać pomocy?

Dzień dobry,

Proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ), gdzie lekarz psychiatra - po zbadaniu - docelowo skieruje Panią na psychoterapię.
W Katowicach może Pani udać się do poradni np.: tutaj - http://www.centrumpsychiatrii.eu/oddzialy/lecznictwo9.html / http://www.czpfeniks.pl/katowice.html.
Poza leczeniem ambulatoryjnym, może Pani rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania - np.: Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Bardzo ważne jest, żeby poszukała Pani pomocy jak najszybciej. Bezpłatną pomoc może Pani uzyskać w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, jeśli tam będą długie terminy oczekiwania, można zgłosić się też do Ośrodka Interwencji Kryzysowej (tam pomoc jest doraźna, ale być może skierują Panią dalej na psychoterapię). Jeśli ma Pani możliwości finansowe, warto poszukać dobrego psychoterapeuty (najlepiej specjalizującego się w zaburzeniach jedzenia) - na pewno potrzebuje Pani psychoterapii, a w prywatnym gabinecie nie będzie trzeba długo czekać.