Ból głowy, problemy w szkole i myśli samobójcze

Witam. Ostatnio strasznie się czuję. Boli mnie glowa, wieczorem nie mogę zasnąć, a rano ciężko wstać. mam problemy w szkole. Przemoc psychiczna. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Zaczynam myśleć, o samobójstwie. Jak sobie z tym poradzić?

Na początek warto porozmawiać z kimś bliskim (wsparcie) i z psychologiem (pomoże poszukać metod radzenia sobie, wzrostu samooceny, asertywności itp). Może to być psycholog szkolny (przy okazji od razu mógłby działać w klasie i sytuacji) albo (jeśli obawia się Pani reakcji) psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ale poszukać kogoś na własną rękę. Proszę działać, zanim sytuacja stanie się jeszcze bardziej napięta.