Ból brzucha u 13-latka przed pójściem do szkoły

Witam! Mojego 13 letniego syna codziennie przed szkołą boli go brzuch, kręci mu się w głowie, bierze go na wymioty, i ma mroczki przed oczami. Co to może być? I w jaki sposób się to bada i leczy?

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Jeśli problemy pojawiają się tylko w sytuacjach szkolnych (czyli zanikają w weekendy lub gdy dziecko nie idzie do szkoły), może to oznaczać fobię szkolną. Należy wówczas zgłosić się do psychologa rodzinnego, który pomoże zrozumieć przyczyny zaburzenia a także poradzić sobie z nim.
Jeśli jednak trudności pojawiają się niezależnie od aktywności syna, warto podjąć konsultacje lekarską (lekarz pediatra, który w razie potrzeby skieruje na dalsze badania).