16-latek nie chce chodzić do szkoły

Witam.Mam syna 16lat nie chce chodzić do szkoły.Ojciec jego był alkoholikiem nie żyje już 4lata.Syn jest zamknięty w sobie ,nie ma kolegów,jeśli nie chodzi do szkol to siedzi w domu.Na temat szkoły :dlaczego do niej nie chce chodzić ,nie otrzymałam żadnej rozsądnej odpowiedzi. Jak mam sprawdzić,czy to problemy DDA,czy coś innego.Nie mam z nim innych kłopotów oprócz tego,ż nie chce chodzić do szkoły i ma słabe wyniki w niej.
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Pierwsze oznaki zaburzeń pamięci

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się z synem do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
Mgr Justyna PiÄtkowska
Mgr Justyna PiÄtkowska Seksuolog

Najlepszym rozwiązaniem (ponieważ syn nie jest pełnoletni) udać się z nim do specjalisty psychologa/ośrodka psychologicznego dla młodzieży (można to zrobić w porozumieniu z psychologiem szkolnym, który posiada bazę adresów sprawdzonych ośrodków). Psycholog na konsultacji będzie mógł stwierdzić w czym leży problem oraz zalecić odpowiednie leczenie lub ewentualnie skierować do psychiatry (ps. skierowanie formalne do lekarza psychiatry nie jest konieczne).

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy