16-latek nie chce chodzić do szkoły

Witam.Mam syna 16lat nie chce chodzić do szkoły.Ojciec jego był alkoholikiem nie żyje już 4lata.Syn jest zamknięty w sobie ,nie ma kolegów,jeśli nie chodzi do szkol to siedzi w domu.Na temat szkoły :dlaczego do niej nie chce chodzić ,nie otrzymałam żadnej rozsądnej odpowiedzi. Jak mam sprawdzić,czy to problemy DDA,czy coś innego.Nie mam z nim innych kłopotów oprócz tego,ż nie chce chodzić do szkoły i ma słabe wyniki w niej.

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się z synem do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Pozdrawiam!

Mgr Justyna PiÄtkowska

Najlepszym rozwiązaniem (ponieważ syn nie jest pełnoletni) udać się z nim do specjalisty psychologa/ośrodka psychologicznego dla młodzieży (można to zrobić w porozumieniu z psychologiem szkolnym, który posiada bazę adresów sprawdzonych ośrodków). Psycholog na konsultacji będzie mógł stwierdzić w czym leży problem oraz zalecić odpowiednie leczenie lub ewentualnie skierować do psychiatry (ps. skierowanie formalne do lekarza psychiatry nie jest konieczne).