Co robić, kiedy syn nie chce chodzić do szkoły?

Witam.Co robic kiedy syn nie chce chodzic do szkoly?Ma 6 lat.Mowi,ze dzieci go draznia i Pani takze.Jest w 0 szkolnej.Jest tez b.niegrzeczny.Nie slucha sie nikogo nawet mnie.Konsekwencje czyli brak gier,tv nie pomaga.Mowi "to sobie posiedze,tak mi tez dobrze" i nadal jest to samo.U psychologa tez juz bylismy i nic.Co robic?Jak rozmawiac?

Dzień dobry
Warto zastanowić się nad powtórzeniem zerówki szkolnej. Z tego co Pani opisała to syn może nie mieć gotowości emocjonalnej do nauki w szkole. Polecałabym w tym celu skontaktowanie się z najbliższą poradnią psychologiczno-pedagogiczną aby specjalista dokładnie przyjrzał się sytuacji, osoba która pracuje w PPP zna dobrze środowisko danej szkoły, nauczycieli i może coś dobrze doradzić. Pyta Pani jak rozmawiać, przede wszystkim nic na siłę, czasami dziecko po prostu nie jest gotowe na szkołę, też ważne jest to czy syn chodził do przedszkola. Z całą pewnością sytuacja wymaga dłuższego przyjrzenia się.
Anna Suligowska

Witam,
Z całą pewnością warto skontaktować się z poradnią psychologiczno pedagogiczną.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka