Leki na powracające myśli samobójcze

od kilku miesięcy mam powracające myśli samobójcze, których nie mogę się pozbyć. byłam u psychologa, ale te rozmowy nic mi nie dawały. martwię się. może powinnam zażywać jakieś leki, które mi pomogą? proszę o pomoc!

Warto pamiętać, że w leczeniu wielu zaburzeń psychicznych najkorzystniejsze jest połączenie obu form pomocy - farmakoterapii i psychoterapii. Np. leki usuwają albo łagodzą objawy, co pomaga funkcjonować na co dzień a psychoterapia dostarcza wsparcia, pomaga dotrzeć do głębszych przyczyn problemów i rozwijać skuteczniejsze mechanizmy radzenia sobie.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
tak, myślę, że w takiej sytuacji powinna skonsultować się Pani z lekarzem psychiatrą, aby postawił diagnozę i zlecił leczenie. Kolejnym krokiem może być rozpoczęcie psychoterapii.
M. Prus

Takie leki może Pani sensownie przepisać wyłącznie psychiatra, gdyż on jest specjalistą z tej dziedziny, dlatego jeśli chce Pani brać leki na depresję powinna się Pani zgłosić do psychiatry.