Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak postępować przy powracającej depresji?

Powraca mi depresja, co mam robić? Po dwóch latach wróciła, przedtem było okropnie. Czułam się nie potrzebna, bezwartościowa, planowałam samobójstwo, aż w końcu zrobiłam to, ale odratowano mnie. Potem miałam chodzić do psychologa, który w ogóle mi nie pomagał, więc sama chciałam wyjść z tego i na dwa lata się udało, na prawde przez te dwa lata byłam szczęśliwa, ale teraz wszystko wraca, znowu zaczynam planować, płakać, nienawidzę ludzi, nienawidzę siebie !
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Leczenie depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak można ją wyleczyć.

Witam,
w leczeniu depresji najbardziej wskazane jest połączenie farmakoterapii i psychoterapii. Pisze Pani o tym, że pomoc psychologa nie spełniła Pani oczekiwań; proszę pytać, kto jest polecanym specjalistą w Pani miejscowości. Samopoczucie poprawi się w w wyniku brania leków , jednak potrzebna jest również zmiana schematów, wzorców myślenia, postrzegania rzeczywistości, innych ludzi i swojej przyszłości - wtedy ryzyko kolejnych nawrotów choroby będzie mniejsze. Pisze Pani o powracających myślach samobójczych. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy