Stosowanie Paroksetyny i problemy ze snem

Witam! Leczę się od lat na depresję i zespoły natręctw. Od czterech lat stosuję paroksetynę, po której dawniej dobrze zasypiałem (paxtin). Teraz gdy stosuję znacznie tańszy preparat paroxinor, bardzo źle po nim śpię , mimo zmiany przyjmowania z pory wieczornej na ranną. Czyżby organizm źle tolerował lek? co mam robić? Pozdrawiam! Jan

Witam,
Proponuje porozmawiać z lekarzem psychiatrą który prowadzi pana leczenie. Czasami substancje pomocnicze mogą powodować gorszą przyswajalność leku.
Pozdrawiam

Warto porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą, który lek zapisał. Po konsultacji wybierzecie Państwo najlepsza i najskuteczniejsza dla Pana formę leczenia. A czy oprócz pomocy lekarzy korzystał Pan z psychoterapii? Warto, bo jest to metoda pomagająca poradzić sobie także z emocjonalnymi przyczynami zaburzeń, a nie tylko jego objawami.

Witam Pana serdecznie. Pytanie dotyczące stosowanych przez Pana preparatów należy zadać lekarzowi psychiatrze, który od lat Pana prowadzi. Lekarz najlepiej Pana zna i sądzę, że jeżeli Pan mu otwarcie opowie o swoich reakcjach na nowe leczenie będzie próbował dokonać najlepszych zmian. Mam jeszcze jedną radę dla Pana. Ma Pan 41 lat, od 4 jest Pan leczony farmakologicznie. Warto byłoby rozważyć psychoterapię jako dodatkową metodę lecznie. Psychoterapia pomaga w dotarciu do przyczyn zaburzeń i poradzeniu sobie z nimi. Farmakoterapia (leki) to natomist leczenie uciążliwych objawów. Z psychoterapii można korzystać zarówno prywatnie, jak i w ramach NFZ (tutaj należy liczyć się z kolejką). Jest to zazwyczaj proces długoterminowy, ale polecany w leczeniu opisywanych przez Pana zaburzeń. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz