Czy leki na nadciśnienie mogły zaszkodzić dziecku?

Witam .Czy jesli zazylam 1 dnia 10mg Primacor i 5 mg Perindopril oraz drugiego dnia tak samo to czy moge stracic ciaze . Juz nie biore ale boje sie ze moglam zaszkodzic ciazy tym bardziej ze to 5 tydzien leczze sie na nadcisnienie .Prosze o pomoc

Renata GrzechociĹska

Perindopryl jest przeciwwskazany w ciąży, po przyjęciu jednej tabletki ryzyko jest niskie. Jednak proszę być pod stałą opieką lekarza.