Czy leki na nerwicę wchodzą w reakcję z testosteronem?

Witam. Mam 25 lat. Od kilku lat leczę się na nerwicę natręctw i nerwice lękową lekami: Anafranil (37.5 mg) i setaloft (50mg). Od kiedy pamiętam ćwiczę na siłowni. Bardzo mi to pomaga w ogólnym samopoczuciu. Od 6 tyg ćwiczę z trenerem, zamierzam wystartować w zawodach kulturystycznych. Od tygodnia zażywam Propionian testosteronu. Czuje się bardzo dobrze. Moje pytanie dotyczy interakcji moich leków z testosteronem ? Czy obie substancje mają na siebie wplyw? Czy seratonina i klomipramina mogą blokować testosteron lub odwrotnie. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z gory za odp!

Witam! Przedstawione przez Pana leki nie wchodzą w niebezpieczne reakcje z testosteronem. Jednak przy stosowaniu Anafranilu i Setaloftu zalecana jest daleko idąca ostrożność. SSRI i SNRI wpływają na poziom Klomipraminy i u pojedynczych osób opisywano niekorzystny wpływ. Powodzenia W. Łuczkowski.