Czy leki neuroleptyczne mogą powodować upośledzenie funkcji poznawczych?

Czy leki neuroleptyczne typu zolafren, fluanxol,solian,ketrel mogą powodować upośledzenie funkcji poznawczych ?

Szanowny Panie.
Leki które Pan wymienił są stosowane głównie w leczeniu schizofrenii lub zaburzeń afektywnych. Poprzez wpływ leczniczy na przebieg choroby często przyczyniają się do poprawy funkcji poznawczych (w dłuższej perspektywie).
Jeśli w Pana przypadku jest inaczej to powinien Pan to omówić ze swoim lekarzem prowadzącym.