Czy leki wspomagające odporność wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Chciałam zadać pytanie w związku z antykoncepcją hormonalną. Czy przy zażywaniu leku novynette mogę jednocześnie brać leki odpornościowe jak Ecomer lub w razie przeziębienia (jestem chorowita) Alitol, Ascorutical Forte? Czy wpływają one na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe preparaty nie wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych.