Czy lepiej operować te migdały czy nie?

Moja córeczka ma 4 lata i 2 miesiące. Jakieś 4 miesiące temu zauważyliśmy u niej bardzo duże migdały podniebienne (prawie całe gardło). Poszliśmy do lekarza pierwszego kontaktu - najpierw został przepisany środek homeopatyczny - nie pomógł, następnie dostaliśmy skierowanie do laryngologa. Poszliśmy do laryngologa dziecięcego (dziekanów leśny) lekarz na początku jako, że nie byliśmy za operacją dał steryd do nosowy. W między czasie zrobiliśmy prześwietlenie i trzeci migdał wyszedł powiększony, ale nie jakoś mocno. Po miesiącu (kolejna wizyta) zalecił operację - przycinanie trzech migdałów (na cito). Migdały podniebienne 5/6 gardła, 3-ci migdał powiększony ale nie bardzo. Dziecko w przeszłości chrapało w nocy od kilku tyg. jest ok. Ale mimo to została wskazana operacja i na następny tydzień już nam ją zaproponowano bo zwolniło się miejsce. Żonę zaniepokoiła operacja i poszła skonsultować to jeszcze z jednym laryngologiem dziecięcym - nie miałem nic przeciwko - myślałem, że potwierdzi potrzebę cięcia migdałów i uspokoi żonę. Tymczasem kolejny laryngolog stwierdził, że teraz nie widzi nic niepokojącego 3ci migdał w normie, a tymi podniebnymi na 5/6 gardła żeby się nie przejmować - on uważa, że wycinanie jest nie potrzebne. Co ciekawe lekarz który dał na cito widział dziecko dzień przed tym lekarzem, co uważa operację za niekonieczną. Jako, że najważniejsze informację napisałem, a zabieg wyznaczony jest na dniach to prosiłbym o opinię laryngologów czy lepiej operować czy też nie. Jest to dla mnie pilna i ważna kwestia.

Proszę usunąć trzeci migdał i zmniejszyć podniebienne. Dajcie dziecku szansę prawidłowego oddychania przez nos, chrapiące dziecko jest niedotlenione przewlekle, jest zakwaszone i zatrute dwutlenkiem węgla. Nie wypoczywa w nocy, może gorzej rozwijać się umysłowo i fizycznie. Nie nabijajcie kabzy lekarzom, mnożącym bezsensowne terapie i bezsensowne wizyty kontrolne.