Czy lepiej stosować antybiotyk dopochwowo czy doustnie?

Moje wyniki badań:Leukocyty: poj.Lactobacillus: Poj.Inne bakterie: ŚrednioliczneGrzyby: Brak(pH): 4,5Komórki clue cells: BrakTest aminowy: UjemnyStopień czystości: |||Gardnerella vainalis - Wzrost średnio obfity.1) Czy ta bakteria może przenieść się na penisa chłopaka?2) Czy może mi powodować ból podczas stosunku / dyskomfort? 3) Czy lepiej stosować antybiotyk dopochwowo czy doustnie?4) Skad się pojawia ta bakteria?5) Czy partner też powinien otrzymać leczenie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Do czasu wyleczenia infekcji warto powstrzymać się od współżycia. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który wdroży odpowiednie leczenie.