Czy Lervion ma wpływ na wagę?

Witam! Od prawie tygodnia przyjmuje w dawce 5 mg lek Lervion, który został mi przepisany przez lekarza psychiatrę ze względu na problemy z bezsennością. Od momentu przyjmowania leku jestem zadowolona ze snu, ale mam poważne zaparcia i wydaje mi się, że również problemy z zatrzymaniem moczu. Czy są to objawy, które przejdą czy powinnam zgłosić się o zmianę leku? Dodam, że odżywiam się odpowiednio z dużą zawartością błonnika i warzyw. Chciałam również spytać czy to prawda, że lek ten powoduje wzrost wagi? Kobieta 23 lata

Witam,

owszem Lerivon może wpływać na wzrost wagi ciała- jednak w dawce 5 mg nie powienien mieć istotnego wpływu w tym względzie. Zaparcia i zatrzymanie moczu nie są typowymi objawami niepożadanymi tego leku- niemniej nie można wykluczyć jego wpływu- poleciłbym zgłosić je swojemu lekarzowi i wziąć pod rozwagę zmianę preparatu

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl