Czy uczucie niepokoju może być związane ze zimną leku na Lamitrin?

Witam Po 5 latach stosowania leku DEPAKINE CHRONO 300 ß 1200 mg dziennie lekarz zmienil lek na LAMITRIN 200 mg dziennie. Biore od 8 dni, w 4 dniu wystapily nastepujace objawy placzliwosc drazliwosc drzenie ciala niepokoj, pobudzenie nerwowe bezsenność brak apetytu i koncentracji Czy jest to związane z przestawianiem sie organizmu na nowy lek i jednak znacznie mniejsza dawke. Poydrawiam E.B.

Witam,

powyższe objawy mogą być wynikiem zmiany preparatu leczniczego.
Jednakże lamotryginę (lamitrin) należy wprowadzać powoli stopniowo zwiększając dawkę, dawkę 200 mg zazwyczaj osiąga się najszybiej po 6-8 tygodniach.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl