Czy jest to związane z przestawianiem się organizmu na nowy lek i mniejszą dawkę?

Witam Po 5 latach stosowania leku DEPAKINE CHRONO 300 - 1200 mg dziennie z uwagi na przyrost masy ciala lekarz zamienil mi lek na LAMITRIN 100 mg rano i 100 mg wieczorem. Biorę lek od 8 dni, w 4 dniu wystąpily następujące objawy: placzliwośc, pobudzenie nerwowe, drażliwość, bezsenność, kompletny brak koncentracji jakies koszmarne myśli, stany lękowe. Czy jest to związane z przestawianiem się organizmu na nowy lek i mniejszą dawkę ? Pozdrawiam Elżbieta

Witam!
Porównywanie bezwzględnej liczby miligramów poszczególnych leków jest z założenia błędne. Dzienna dawka 1200 mg Depakine Chrono nie jest dawką większą od 200 mg/die Lamitrinu. Trzeba jeszcze poczekać, ew. doraźnie uzupełnić leczenie lekiem p/lękowym.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.