Czy zmiana leku z Depakie chrono na Lamitrin powoduje rozdraznienie?

Witam Po 5 latach stosowania DEPAKINE CHRONO 300 w ilosci 1200 mg dziennie. Z uwagi na drastyczne przybieranie na wadze Neurolog zamienil mi lek na Lamitrin 100 mg rano i wieczorem. Od 7 dni biore Lamitrin i cyuje sie fatalnie pobudzenie nerwowe, placzliwosc, drzenie ciala, brak koncentracji. Czy to dlatego ze organizm przestawia sie na innz lek i mniejsza dawke.

Witam!
Każda zmiana leków może przejściowo dać pogorszenie samopoczucia a nawet przemijające zaostrzenie choroby leczonej. Ponadto każdy człowiek ma swoisty metabolizm lekowy i nieco inaczej może reagować na leki i ich zmianę. Problem należy omówić ze swoim lekarzem leczącym.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.