Czy Lorafen spowodował zmiany w mózgu?

Dzień Dobry Wyszedłem z uzależnienia po dwóch latach brania leku lorafen. Bardzo było ciężko odstawić i z tego powodu mam też zmienione całkowicie leczenie. Mam pytanie i chciałbym poznać opinie czy ten lek mógł dokonać trwałych zmian lub uszkodzeń w mózgu, czy należało by zrobić tomograf lub inne badanie.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

obecna literatura nie przedstawia przypadków, w których stwierdzono permanentne uszkodzenie mózgu/układu nerwowego spowodowane stosowaniem benzodiazepin, do których należy np. Lorafen. Leki te mogą jednak czasowo wpływać na funkcje poznawcze, co powinno minąć po ich odstawieniu.

Oczywiście, jeżeli ma Pan jakiekolwiek zastrzeżenia co do stanu swojego zdrowia, zaleca się odbycie konsultacji neurologicznej lub psychiatrycznej, na której dzięki wnikliwemu wywiadowi lekarz będzie w stanie określić, czy potrzebne będzie w Pana przypadku wykonanie badań obrazowych mózgu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/lorafen-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne https://portal.abczdrowie.pl/fatalne-informacje-dla-milionow-polakow-tych-lekow-moze-za-chwile-zabraknac

https://portal.abczdrowie.pl/leki-ktore-wywoluja-zmeczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.