Czy ma to wpływ na bóle głowy?
Od ponad roku strasznie boli mnie głowa ( nagle napady), źle słyszę i mam zaburzenia widzenia. Zrobilam RM. " W biegunie skroniowym lewym torbiel pajeczynowki 30x28x22( miałam już wcześniej zdiagnozowany)Hipolazja płata skroniowego. Torbiel szyszynki o wym. 6mm -AP pojawił się w ciągu roku od ostatniego RM. " Co to znaczy? Czy ma to wpływ na bóle głowy?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
zarówno torbiel pajęczynówki, jak i torbiel szyszynki mogą w pewnych sytuacjach powodować takie dolegliwości neurologiczne, jak mdłości, senność czy właśnie bóle głowy.
Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-szyszynki.
Obie te zmiany również często nie dają żadnych dolegliwości i wykrywane są niejako przypadkiem przy okazji badania MRI z innego powodu. W takim wypadku nie ma powodu do obaw i zaleca się jedynie obserwację.
Jednak gdy torbiele dają dolegliwości neurologiczne, trzeba rozważyć leczenie, o czym powinna Pani porozmawiać z neurologiem. Poza leczeniem farmakologicznym może być wskazany drenaż torbieli pajęczynówki, bo to raczej ona, z uwagi na rozmiar, może dawać objawy w postaci bólu głowy.
Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-jak-rozpoznac-kiedy-jest-niebezpieczny.