Czy magnez lub potas można przedawkować?

czy magnez lub potaz mozna przedawkować bo ostatnio mam dziwne objawy jakby pzredwkowania magnezu bo oo 1,5 mca biore 3 tabletki magnezu io jedna potazu dziennie, gdyz mialam lekki niedobór.Jakie badanie mam wykonac aby okreslic poziom magnezu i potazu

Aleksander Ropielewski

Można przedawkować zarówno magnez jak i potas. W celu określenia ich poziomu we krwi należy wykonać badanie pomiaru ich stężenia w osoczu.