Jak zażywać magnez i który jest najlepiej wchłanialny?

Obnizony poziom magnezu. Dzien dobry. Chcialam sie dowiedziec jak powinnam zazywac magnez I ktory jest najlepiej wchlanialny. w grudniu 14 mialam badanie krwi, ktore wykazalo niedobor magnezu 1,8. Bralam Mg z with B6 jeden raz dziennie. Niestety po 2 mies zrobilam kolejne badanie I nie ma poprawy. Obecnie zazywam Maglek B6 raz dzidennie 2 tabletki, ktory zawiera 51mg2 (jak napisane na opakowaniu) . Posiadam takze Aspargin. Prosze o porade ktory magnez powinnam przejmowac I w jakich ilosciach?

inne objawy ? dlaczego było badanie Mg ?
Najlepszy węglan magnezu MgCO3 np. Magnezin comfort 2-3 x 1 ale bez Wit,.B6, która może powodować polineuropatię i kurcze, mrowienia kończyn !!!
Aspargin ma bardzo mało Mg i K
Brak poprawy poziomu Mg jest częsty i nie istotny. Ważne czy ustąpiły objawy !!!
dr Andrzej Sawicki