Czy mając domaciczną wkładkę hormonalną mogę zajść w ciążę?

Bolą mnie strasznie sutki są bardzo wrażliwe od 8 dni...Wczesniej mialam zalozona spirale przez 3 lata, zdjeclam ja z polrocznym spoznieniem,mialam duze bole, lekrzae mieli rpoblem z wyjeciem jej 3 razy...skonczylam na stole operacyjnym, zaraz po wyjęciu jednej zalozyli mi drugą wkładkę- od wrzesnia,nie poszlam sprawdzic czy dobrze sie ulozyla. Po trzech miesiach zaczelam współżyc z narzeczonym, stracialam kompletnie okres po tych 3 msc. Po ostatnim powrocie z kraju (od narzeczonego) 2 tyg temu cos sie zmienilo , 8 dni bolą mnie sutki i dziwnie szybko od miesiaca czasu przybieram na masie. Czy jest możliwe ze jestem w ciąży? dodam iz zrobilam test ciążowy, który nic nie wykazal (jenak prz pierwszej ciazy tak samo nic nie wykazal a jednak bylam). Czy powinnma isc do sprawdzic do lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania wkładki antykoncepcyjnej, tak jak i każdej innej metody zapobiegania ciąży, istnieje pewne ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli jednak wykluczyła Pani ciążę przy pomocy testu ciążowego, to nie ma raczej powodów do niepokoju o zapłodnienie. Dla pewności można powtórzyć test ciążowy po tygodniu, jeśli był wykonany w niedługim okresie czasu od ostatniego kontaktu płciowego.

Przy korzystaniu z wkładki wewnątrzmacicznej zawierającej hormony zmiany schematu krwawień są normalnym zjawiskiem. U niektórych kobiet dochodzi do nieregularnych plamień, a u innych może dojść do całkowitego zatrzymania krwawień aż do momentu usunięcia wkładki.

Pozdrawiam serdecznie!