Czy mając tężyczkę można przyjąć szczepienie na Covid?

Dzień dobry, Mam stwierdzoną tężyczkę. Czy szczepionka na Covid-19 może mieć dla mnie jakieś negatywne skutki i czy jest ona bezpieczna w przypadku osób chorych na tężyczkę? Nie jestem uczulona na żadne leki, ale jednorazowo miałam dziwne objawy po zażyciu Gripexu - były one bardzo podobne do tych przy napadach ataku tężyczki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Nie powinno być żadnych problemów! Ew. reakcja czynnościowa typu nerwicowego może się pojawić, jako reakcja lękowa (przed szczepieniem). Lepiej się jednak zaszczepić. Powodzenia W. Łuczkowski.