Czy mam alergię na znieczulenie stomatologiczne?

Rok temu miałam.usuwany w znieczuleniu (artukaina) ząb (8). Po powrocie do domu dostałam dreszczy, było mi zimno, wszystko mnie bolało, trwało to dwa dni. Zadzwoniłam do gabinetu i opowiedziałam co się dzieje, powiedziano mi, że widocznie się przeziębiłam. Postanowiłam zrobić testy z krwi na znieczulenie dentystyczne. Wyniki nie wykazały żadnej alergii. Za kilka tygodni czeka mnie kolejny zabieg w znieczuleniu miejscowym. Czy takie testy z krwi na środki znieczulenia dentystycznego trzeba powtarzać ? Czy ten raz wystarczy?

Pozdrawiam, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl