Czy mam nadal stosować Cerazette?

Witam Jestem w połowie drugiego opakowania cerazette. Po pierwszym opakowaniu dostałam okres (nie robiłam przerwy tak jak kazała mi lekarka), ktory trwa juz prawie 3 tygodnie. Lekarka przepisała mi je aby ograniczyc ogromba bole podczas okresu. Wcześniej wykobabo mi USG dopochwowe, które nie wykazało nic złego. Lekarka najpierw dała mi Mefenamic, ale czułam sie po nim fatalnie. Dała mi wiec Cerazette. No i teraz mam okres od trzech tygodni i bol brzucha pozostal czasem mniejszy, czasem wiekszy. Mieszkam w Anglii kolejna wizyte u ginekologa mam w kwietniu a kiedy pytalam lekarza rodzinnego powiedział mi ze mam je dalej brac i nie przerywac. Przepisal mi dodatkowo Tranexamic Acid. Nie wiem czy mam wziąć te tabletki. Ten okres mnie już męczy. Czuje sie osłabiona. Prosze o odpowiedź czy mam je nadal brać, czy przerwać. I czy mam zażywać ten Tranexamic. Dziękuję

Decyzję w sprawie odstawienia lub utrzymania zażywania Cerazette musi podjąć ginekolog i to najlepiej po bezpośrednim badaniu. 3 tygodnie krwawienie z dróg rodnych nie jest prawidłową sytuacją związaną z przyjmowanym środkiem hormonalnym. Czuje się Pani osłabiona, gdyż zapewne straciła już Pani dużą ilość krwi (wskazane byłaby kontrolne badanie morfologii krwi - podejrzenie anemii). Jeśli anemia ujawniłaby się to na pewno trzeba odstawić Cerazette. Tranexamid Acid jest lekiem przeciwkrwotocznym i w tej sytuacji warto byłoby go zażywać.