Czy mam nowotwór z przerzutami?

Witam, w badaniu usg stwierdzono macalną zmianę po prawej stronie szyi o wymiarach 38x22 mm. Wewnątrz zmiana jest o niejednorodnej płynowo litej strukturze z grubą torebką i najbardziej odpowiada powiększonemu węzłowi chłonnemu z rozpadem wewnątrz o charakterze meta. Po bocznej prawej stronie szyi widać dość liczne jednorodne węzły chłonne o wymiarach około 11x6 mm. Po stronie lewej podobne węzły. Obraz najbardziej odpowiada chorobie układowej. Lekarz wykonujący badanie stwierdził,że to nowotwór z przerzutami. Czy naprawdę jest aż tak źle?

Opis wskazuje na chorobę nowotworową. Wskazana jest pilna konsultacja onkologiczna. Lekarz rodzinny ma możliwość wystawienia karty DILO, która umożliwia szybką diagnostykę.