Czy mam prawo wybrać w jaki sposób chce rodzić?

Witam. Moja pierwsza ciążą zakończyła się cc. Teraz planuje kolejną ciążę. Czy mam prawo wybrac w jaki sposób chce rodzić. Chciałabym miec cesarkę. Jeżeli jest taka możliwość to czy ona będzie planowana czy ewentualnie dojdzie do niej przy akcji porodowej.

Lek. Tomasz Budlewski

na pewno konieczne jest zobrazowanie i określenie wielkości blizny po ostatniej cesarce w badaniu usg. jeżeli będzie taka konieczność zostanie zaplanowana operacja jeżli nie to wtedy poród naturalny. a jakie były wskazania do poprzedniej cesarki?