Jakie jest prawdopodobieństwo cesarskiego cięci przy 2 dziecku?

Witam Rok temu urodziłam dziecko. Niestety z powodu niewspółmierności porodowej przeprowadzono cesarskie cięcie. Czy kolejny poród zakończy się tak samo? Czy będę mogła próbować rodzić naturalnie? Co jest bezpieczniejsze dla dziecka i matki? Ile cesarek jest bezpiecznych dla zdrowia kobiety? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest duża szansa że kolejny poród także będzie musiał zakończyć się przez cc, bezpieczeństwo tego zabiegu zależy od stanu macicy po poprzednim porodzie oraz chorób wspolistniejacych.
Pozdrawiam