Czy mam się udać do lekarza z podejrzeniem ciąży?

Witam, wykonalam test ciążowy i wyszedl negatywny, a bliscy mówią ze wiadac jak bym byla w ciąży, dodoam że dostalam okresu ale byl dość skąpy przez dwa dni a później plamienia. Czy mma udać soe do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownego wykonania testu ciążowego domowego lub ewentualnie dla zupełnej pewności wykonania badania poziomu b-HCG w laboratorium diagnostycznym. Jeżeli wyniki badań okażą się negatywne to zapewne nie jest Pani w ciąży. Możliwe, że to skąpe krwawienia jest wynikiem jakichś zaburzeń hormonalnych lub innych problemów ginekologicznych. Ponadto zaburzenia miesiączkowania mogą być też skutkiem silnego stresu. Dodatkowo pisze Pani, że ma powiększony brzuch. Możliwe, że ma Pani zaburzenia trawienia czy wzdęcia. Dlatego też warto może udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby rozwiać te wątpliwości. Oczywiście wizyta u ginekologa jest również wskazana, żeby sprawdzić jaka jest przyczyna tych nieregularnych i skąpych krwawień.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-wykonanie-testu-ciazowego-i-pierwsze-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/mdlosci-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.