Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam stosować dietę przy takich wynikach?

Witam, Mam 2,5 rocznego synka. W ciąży miałam cukrzycę ciążowa. Cukrzycę pewnie odziedziczyłam po ojcu który jest chory od ponad 20 lat na cukrzycę typu 2. W ciąży miałam dietę, badałam cukier glukometrem,. Pod koniec ciąży brałam insulinę. Na czczo zawsze miałam wysoki cukier a po posiłkach podwyższony. Po ciąży dalej mam problem z cukrem. Jak zjem coś słodkiego to mam wysoki. Jak dłużej coś nie zjem to mniedli, osłabiona jestem, wzmożone pragnienie picia, przesuszona skóra, itp. Czasem się zdarza że po posiłku mam ponad 200. Byłam dzisiaj zrobić krzywa cukrowa i mam takie wyniki: na czczo 6,60, po 1 h 8,30, po 2 h 7. Czy mam się martwić, czy mam stosować diete?
KOBIETA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Pompa insulinowa

Pompa insulinowa to urządzenie, które pomaga normalnie funkcjonować osobom cierpiącym na cukrzycę. Jak działa ten sprzęt? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o pompie insulinowej.

Wskazana wizyta u diabetologa celem omówienia możliwości leczenia farmakologicznego. Powinna Pani stosowac dietę cukrzycową.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy