Czy mam usunąć migdałki?

Witam, przez ponad rok walczę z ciągłymi infekcjami i anginami gardła, wcześniej miałem wykrytego gronkowca złocistego jednak tego udało się pozbyć. Teraz notorycznie atakuje mnie paciorkowiec Streptococcus pyogenes który jest wrażliwy na pencyliny i clindamycynę czym właśnie zawsze leczę się (2 na raz) w objawach anginowych. W trakcie antybiotykoterapii wszystko jest ok, jednak po kilku dniach od odstawienia antybiotyków infekcja powraca i rozwija się ponownie i tak zamyka się błędne koło. Wcześniej brałem leki na odporność tj. ismigen, luivac, esberitox n i polyvaccinum mite. Byłem u specjalisty i stwierdził, że mogdały są do usunięcia, dodam, że jestem alergikiem czułym na wiele alergenów Co robić?

Jeśli antybiotykoterapia była prowadzona przez odpowiednio długi czas i nadal powracają anginy i faktycznie są to anginy to migdałki należy usunąć jeśli te anginy są przynajmniej kilka razy w roku przez kolejne kilka lat dokładnie opisuje to kryteria Paradise