Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam założyć Holter EKG?

Witam. W nocy z niedzieli na poniedziałek obudziłam się z wysokim pulsem, sięgającym nawet 140 uderzeń na minutę. Rano zadzwoniłam na nocną i świąteczna opiekę kazano mi wypić 2 szklanki wody, miałam też dreszcze czy drgawki, temp 37,6. Wypicie wody nie pomogło. Potem zadzwoniłam do lekarza POZ, dostałam skierowanie na wymaz na koronawirusa, wynik negatywny. Na drugi dzień puls spadł do 90,nastepnego 70-80. Mam epizody tachykardii, biorę beta bloker i elektrolity. Echo serca ok poza śladowym wypadaniem płatka zastawki mitralnej. Czy to nerwica czy założyć holter? Może się zdarzyć że przy założeniu Holtera nic nie wyjdzie bo będę miała lepszy dzień. Mam też kłucia w klatce, bóle w kręgosłupie piersiowym - potwierdzona dyskopatia. Czuje niepokój o swoje życie. Mam dla kogo żyć, mam 3-letnie dziecko i bardzo się boję.
KOBIETA, 33 LAT 4 miesiące temu

Leczenie choroby niedokrwiennej serca

Niedostateczne zaopatrzenie komórek serca w substancje odżywcze i tlen przyczynia się do powstania choroby niedokrwiennej serca. Dr Tomasz Pasierski opowiada o środkach farmakologicznych oraz innych metodach wspomagających leczenie tej choroby.

Witam! Myślę, że należy sprawdzić obie propozycje: EKG Holter rozwieje wątpliwości, a konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego pozwoli ustalić przyczynę, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię, profil osobowości i inne, oraz zaproponować odpowiednie metody postępowania. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy