Czy mam zbadać się w kierunku HPV?

Lata temu (około 10 lat temu) miałam kłykciny przy pochwie, wyleczyłam je Codyliną i nigdy nie wróciły. Niedawno byłam w ciąży i pojawiła się jedna duża kłykcina obok odbytu. Wypaliłam ją Codyliną, trochę to trwało, ok. 3 miesięcy. Od dwóch tygodni, odpukać, się goi ranka tylko, jest lekka blizna. Ile tygodni obserwacji w takim przypadku się zaleca przed stosunkiem? Dodam, że pojawiło mi się sporo włókniaków przez ciążę na brzuchu :( dziecko 4,5 miesiąca, a one nie odpadły. Kiedy mogę powrócić do współžycia z partnerem, który był szczepiony na HPV w wieku nastoletnim? Powinnam zrobić badanie na obecność wirusa i wrócić do współzycia tylko, gdy wynik w koncu bedzie negatywny? Czy te testy sa w 100% wiarygodne? Lekarz dopiero za ponad miesiac, szukam informacji. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Dzień dobry, od wyleczenia zmiany do około 3ch miesięcy powinna zachowywać abstynencję seksualną, a następnie ok 3ch miesiące zrobić wymaz, jak wynik będzie dodani to znowu po kilku miesiącach. Druga możliwość to współżyć z zabezpieczeniu, jak bedą zmiany to leczyć. Jeżeli pojawi się zmiana to jak najszybciej trzeba ja usunąć. Ja usuwam przez elektrokoagulację, można zastosować laser lub wyrażanie.