Czy mam zrobić badanie ogólne kału lub posiew na bakterie, grzyby?

Witam! Od jakiegoś czasu mam żółte stolce, mam przepukline rozworu przelykowego i biorę leki zirid i emanere. W badaniach krwi mam nieco zawyzona elastaze 86 na 80, lipaza wporzadku.. Czy mam zrobić badanie ogólne kału lub posiew na bakterie, grzyby? Czy te leki mogą być przyczyną? Czy to może sprawka jelit? Często mam zaparcia i wzdęcia. Jakie badania zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

a jak w badaniach wyglądają parametry wątrobowa ? wskazana wizyta u lekarza rodzinnego, po badaniu lekarz określi odpowiednią diagnostykę