Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy masturbacja może być powodem posiadania małego członka?

Witam, mam 17 lat masturbowałem się od 3 lat (co drugi dzień lub codziennie) i teraz przestałem, bo mam dziewczynę. Mam problem, ponieważ mój penis ma długość 10cm jak nie jest w zwodzie. Statystyczny człowiek ma 15cm, wiec nasuwa mi się takie pytanie: czy mój członek mógł się zmniejszyć poprzez masturbację, czy może to być uwarunkowane genetycznie? Jak to leczyć? Iść do jakiegoś lekarza np. seksuologa, ginekologa czy stosować jakieś specyfiki z allegro, sex shopu?
MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Długość członka mierzy się w trakcie wzwodu. W stanie spoczynku członek może być niewielki, co nie oznacza żadnej patologii. Przeciętny członek Polaka ma ok. 12,5 cm długości. Jednak długość członka nie jest najważniejsza w relacji z dziewczyną. By zauroczyć ukochaną potrzebne są raczej cechy psychiczne, takie jak czułość, budowanie poczucia bezpieczeństwa, inteligencja, empatia, itp. Mało kobiet zawraca uwagę na to, jak pokaźny jest penis partnera. Ważniejsze są uczucia, jakimi darzą swojego wybranka.
Sądzę, że nie masz się czym martwić w kwestii wielkości penisa. Chcę Cię również zapewnić, że masturbacja w wieku dojrzewania nie ma żadnego wpływu na wielkość penisa oraz na późniejszą sprawność seksualną. Nie polecam także testowania różnego rodzaju specyfików oraz urządzeń mających w cudowny sposób powiększyć członka. W większości przypadków korzystanie z tych rzeczy może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Postaraj się skupić na budowaniu trwałej i głębokiej relacji emocjonalnej ze swoją partnerką.

Pozdrawiam 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy