Czy metronidazol ma wpływ na antykoncepcję?

Witam, chciałabym zapytać czy leki stosowane na zapalenie pochwy (Gynalgin dopochwowo - stosować 10 dni i Metronidazol doustnie - 7 dni) mogą wpływać na PLASTRY antykoncepcyjne Evra? Jeżeli tak to jak przeprowadzić antykoncepcje plastrami? Prezerwatywa na całe leczenie wystarczy? Czy konieczna jest ona jeszcze przez 7 dni nowego plastra od zakończenia leczenia? Kiedy antykoncepcja będzie tak samo skuteczna jak przed rozpoczęciem leczenia? Bardzo dziękuje!

Lek. Katarzyna Szymczak

Dodatkowe zabezpieczenie powinno być stosowane przez całe leczenie i tydzień po.