Plastry Evra a zabezpieczenie przed ciążą

Witam, stosuję plastry Evra. Od 14 do 19 października brałam antybiotyki (clindamycin), a 16 października odkleiłam ostatni 3 plaster. Ponoć powinnam była nakleić 4 plaster, ale tego nie zrobiłam i zastosowałam tydzień przerwy. 1 plaster z nowego opakowania nakleiłam 23 października. Czy aby nie zajść w ciążę wystarczy tydzień dodatkowego zabezpieczenia (od 23) czy cały cykl :( ? Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję Basia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma konieczności przyklejania plastra z kolejnego opakowania bez robienia przerwy. Wystarczy zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez okres 7 dni od zakończenia antybiotykoterapii. Po tym czasie powinna Pani być w pełni chroniona przed ciążą.

W opakowaniu Evra są 3 plastry na 3 tygodnie. Między opakowaniami jest 7 dni przerwy. Z opisu wynika że stosowała Pani plastry zgodnie z zaleceniami więc nie jest potrzebne dodatkowe zabezpieczenie.