Czy Midiana może obniżać skuteczność antydepresantów?

Witam! Czy tabletki antykoncepcyjne (Midiana) mogą obniżać skuteczność antydepresantów (Fevarin)? Tabletki antykoncepcyjne stosuję dłuższy czas, a leki na nerwicę od niedawna. Zastanawiam się czy pigułki mogą na nie negatywnie działać, powodując mniejszą skuteczność i czy mogę je nadal łączyć. Bardzo proszę o odpowiedź.

W Pani sytuacji sytuacja jest odwrotna. Tzn raczej leki antydepresyjne zmieniają, przyspieszają metabolizm leków antykoncepcyjnych a tym samym obniżając ich dkuteczność antykoncepcyjną.