Czy miesiączka przyjdzie pomimo ciągłego przyjmowania luteiny?

Witam,z mężem staramy się o dziecko moje cykle są nieregularne i długie ok 40-50 dni W ostatnim cyklu który trwał 40 dni owulacja była w 27dc według testów owulacyjnych Lekarz przepisał mi luteinę 50 mg dopochwowo od 14dc dwie tabletki wieczorem i kazał przyjmować do pojawienia się lub do zajścia w ciążę test ciążowy kazał zrobić ok 30dc Moje pytanie brzmi Czy jeżeli nie zajdę w ciążę to miesiączka przyjdzie pomimo ciągłego przyjmowania luteiny tak jak zalecił lekarz bez bez jej odstawiania?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli ciąży nie będzie to proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.